پنج لایه

لوله پنج لایه

نحوه تولید لوله پنج لایه

لوله های پنج لایه با استفاده از دو لایه پلیمری، دو لایه چسب و یک لایه فلزی تولید می شوند. در واقع در تولید این لوله ها از ترکیب دو نوع لوله پلی پروپیلن و فلزی استفاده شده است. این دو نوع لوله هر یک دارای مزایا و معایبی می باشند که در صورت ترکیب آن ها با یکدیگر، می توان یک نوع لوله نسبتا ایده آل تولید کرد.

لوله های فلزی دارای مزایایی مانند هزینه کم و مقاومت بالا در برابر فشار و دما می باشند. اما این لوله ها وزن بسیار زیادی داشته و فرایند نصب دشواری نیز دارند. لوله های فلزی به سرعت زنگ زده و دچار خوردگی می شوند. لوله های پلی پروپیلن وزن پائینی داشته و به راحتی قابل نصب می باشند، اما در برابر اختلافات دمایی تحمل زیادی ندارند.

وله های پنج لایه ای که امروزه ساخته می شوند، ترکیبی از دو لایه پلیمر بر پایه پلی پروپیلن، و یک لایه فلزی آلومینیومی به همراه چسب می باشند. بیرونی ترین و داخلی ترین لایه لوله از جنس پلیمر بوده و لایه میانی با ورق آلومینیوم ساخته می شود.

مزایای استفاده از لوله پنج لایه

 • لوله های پنج لایه می توانند تا حرارت 90 درجه سانتی گراد را تحمل کرده و بدون اتلاف گرما حرارت را انتقال دهند.
 • با استفاده از لوله های 5 لایه، امکان نفوذ اکسیژن به درون لوله وجود نداشته و در نتیجه خواص فیزیکی آب یا مایع داخل لوله دچار تغییر نمی شود.
 • این نوع لوله ها مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع مواد اسیدی و بازی و خاصیت خورندگی آن ها دارد.
 • از آن جایی که سطح داخلی لوله های پنج لایه بسیار صیقلی و نرم می باشد، فشار آب در طی عبور از لوله کاهش بسیار کمی پیدا می کند.
 • لوله های پنج لایه را می توان به راحتی و با سرعت بالایی نصب نمود.
 • به دلیل وجود لایه پلیمری در سطح داخلی لوله های پنج لایه، جلبک ها امکان رشد نداشته و همچنین زنگ زدگی و خورندگی اتفاق نمی افتد.
 • مقاومت بالا در برابر ارتعاشات ناشی از زلزله و عدم اشتعال در هنگام آتش سوزی از دیگر مزایای لوله های پنج لایه می باشد.
 • لوله های پنج لایه دوام و طول عمر بسیار بالایی دارند.
 • قیمت و هزینه نصب مناسب این نوع لوله ها، یکی دیگر از مزیت های استفاده از لوله پنج لایه می باشد.
 • کاربرد لوله های پنج لایه

  با توجه به تمام ویژگی هایی که گفته شد، حتما می توانید حدس بزنید لوله های پنج لایه چقدر می توانند پرکاربرد باشند. از لوله های پنج لایه می توان برای لوله کشی بهداشتی آب گرم و سرد ساختمان ها استفاده کرد. سیستم تهویه و سیستم های گرمایشی و سرمایشی را نیز می توان با استفاده از لوله های پنج لایه انجام داد. از دیگر کاربرد های اصلی لوله پنج لایه، می توان به ساخت سیستم های دیالیز و انتقال گاز در صنایع پزشکی اشاره کرد


برای مشاهده لیست قیمت لوله های پنج لایه اینجا کلیک کنید.

 

 

برای دریافت بیشترین درصد تخفیف لوله و اتصالات 5 لایه با ما در تماس باشید .

فروشگاه صابر                                                                   09151029211

دیدگاهتان را بنویسید